Tesla zaprezentowała elektrycznego pickupa (WIDEO)

22 listopada 2019, 13:00 Alert
Nowy pickup od Tesli. Fot. Roadshow
Nowy pickup od Tesli. Fot. Roadshow

Tesla zaprezentowała swój elektryczny pickup. Elon Musk powiedział, że inne wersje będą wycenione na 49 900 USD i 69 900 USD, przy czym najdroższe oferują zasięg ponad 500 mil (800 km). Obecny maksymalny zasięg samochodu Tesli to 370 mil dla Modelu S, sedana dalekiego zasięgu.

Wykonany z twardej stali nierdzewnej, czterodrzwiowy sześciomiejscowy sześciokątny samochód ciężarowy został osadzony na masywnych oponach. Przyciemniane szyby zostały wykonane ze szkła pancernego, a pojedynczy pasek białego światła owinął przód ciężarówki, zastępując reflektory. – Samochody ciężarowe są takie same od bardzo długiego czasu, nawet od 100 lat. Potrzebujemy czegoś innego – powiedział Musk prezentując pojazd. Obudowa samochodu miała się też nie zgniatać po uderzeniu młotem.

Na konstrukcję ciężarówki, która może przyspieszyć od zera do setki w 2,9 sekundy, częściowo wpłynął samochód sportowy Lotus Esprit, który podwoił się jako łódź podwodna w filmie Jamesa Bonda „The Spy Who Loved Me” z 1970 roku, a także w filmie Łowca Androidów.

Reakcje na Twitterze wahały się od miłości do nienawiści. – Właśnie widziałem, jak Tesla wypuszcza #cybertruck i szczerze? Moje życie wydaje się kompletne – napisał @aidan_tenud, a @nateallensnyde napisał: – Miło widzieć, jak Elon Musk robi samochód z kartonu, który narysował w przedszkolu.

Reuters/Michał Perzyński