Tesla i Vestas chcą rozpocząć nowy rozdział w energetyce wiatrowej

5 września 2017, 08:00 Alert
energetyka wiatrowa oze wiatrak
fot. PGE

Jak poinformował portal REO.pl, Tesla i Vestas rozpoczęły współpracę, której celem jest rozwinięcie potencjału źródeł wiatrowych dzięki ich integracji z magazynami energii.

Obie firmy będą szukały najefektywniejszego sposobu na produkcję energii z wiatru w połączeniu turbin z akumulatorami energii.

REO.pl zwraca uwagę, że Vestas jest największym na świecie producentem turbin wiatrowych, a z kolei flagowy projekt Tesli, czyli Gigafabryka, przyniósł firmie sławę oraz status największego na świecie producenta akumulatorów energii.

Rozwój rynku akumulatorów energii jest obecnie jednym z najważniejszych czynników determinujących dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii. Magazynowanie energii produkowanej przez niestabilne źródła, takie jak elektrownie wiatrowe, czy fotowoltaiczne pozwoli na oparcie miksu energetycznego w większym stopniu na OZE – czytamy w portalu REO.pl.

Portal zwraca uwagę, że obecnie, największą przeszkodą w wykorzystywaniu akumulatorów energii jest ich cena. Nowe projekty producentów akumulatorów energii zwiększają szansę na spadek ich cen w przyszłości.

REO.pl/CIRE.pl