TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #30

10 sierpnia 2019, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (5.08-9.08.2019)

1. Jakóbik: Bajka ambasadora Rosji o Polsce, która gazociągu nie chciała (FELIETON)

Wywiad Onetu z ambasadorem Rosji w Polsce to kolejna okazja do przypomnienia faktów, które próbuje zniekształcić rosyjska propaganda – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Ambasador Rosji został wprowadzony w błąd? PGNiG o cenie gazu z Rosji i LNG

Ambasador Rosji w Polsce przekonuje w wywiadzie dla Onetu, że Polska kupuje gaz spoza Rosji drożej, niż mogłaby kupować w tym kraju. Czy został wprowadzony w błąd? Komentuje wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak.

3. Perzyński: Pić colę zero czy rzucić palenie, czyli wstyd latania w Niemczech

Transformacja energetyczna, ochrona środowiska i zmiany klimatu są jednymi z głównych tematów debaty publicznej w Niemczech. Nie ma się zatem co dziwić, że ugrupowanie polityczne, które kładzie na te problemy największy nacisk, cieszy się obecnie rekordowym poparciem. Mowa oczywiście o Zielonych, którzy domagają się odejścia od węgla i atomu oraz rezygnacji z lotów krajowych. Ostatni z powyższych postulatów jest najświeższy i budzi wiele emocji, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi – pisze Michał Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Kaganiec na offshore?

Niemcy obniżają limit nowych farm wiatrowych na morzu, bo nie nadąża za nimi rozwój sieci. Czy Polacy powinni się na nich wzorować? – zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Kluza: Ostatni blok węglowy w Ostrołęce pomoże rozwijać OZE (ROZMOWA)

Elektrownia Ostrołęka C jest szansą na zrównoważony rozwój i wyrównanie stopnia rozwoju cywilizacyjnego regionu Ostrołęki w porównaniu do reszty kraju – to główny wniosek wynikający z raportu ,,Wpływ budowy Elektrowni Ostrołęka C na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu ostrołęckiego i Polski” opracowanego przez Instytut Debaty Eksperckiej i Analiz. Dr Stanisław Kluza, były minister finansów i prezes Komisji Nadzoru Finansowego przekonuje, że budowa nowego bloku przyczyni się również do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego całego kraju.