Unipetrol i CEZ rozszerzyły sieć stacji ładowania

10 lipca 2019, 13:15 Alert

Unipetrol z Grupy Orlen kontynuuje w Czechach poszerzanie liczby lokalizacji w sieci stacji benzynowych Benzina, gdzie kierowcom oferowane są nie tylko paliwa konwencjonalne, ale także możliwość szybkiego naładowania samochodów elektrycznych.

Orlen elektromobilność samochód elektryczny
Źródło: PKN Orlen

Benzina, największa sieć stacji paliw w Republice Czeskiej, która jest częścią Unipetrolu wchodzącego w skład Grupy Orlen, stopniowo rozszerza swoją ofertę szybkiego ładowanie pojazdów elektrycznych. Unipetrol poszerza swoją ofertę we współpracy czeskim koncernem energetycznym CEZ.

W ostatnich dniach nowe punkty szybkiego ładowania pojawiły się w na stacjach Benzina w Breclaviu w pobliżu autostrady D2, Sirejovice na autostradzie D8 oraz w Hlinsku i Domazlicach.

– Chcemy oferować jak najszerszą gamę produktów i usług na stacjach Benzina. Oprócz paliw konwencjonalnych oferujemy paliwa alternatywne – LPG i CNG – a także stopniowo wprowadzamy punkty ładowania samochodów elektrycznych – powiedział Tomasz Wiatrak, prezes zarządu Grupy Unipetrol. – Wspólnie z CEZ planujemy zainstalować ładowarki w kilkudziesięciu stacjach Benzina położonych w ruchliwych miejscach – w miastach, przy autostradach i drogach pierwszej klasy – dodał.

– W związku z szybkim rozwojem elektromobilności oczekiwanym w Czechach w nadchodzących latach, będziemy potrzebować setek punktów ładowania, a CEZ ma ambicję pozostania liderem na tym rynku. W tym roku chcemy pokonać granicę 200 publicznych punktów ładowania w naszej sieci, z których dwie trzecie powinny umożliwić szybkie ładowanie baterii pojazdów elektrycznych – powiedział Paweł Cyrani, dyrektor Pionu Biznesu i Strategii ČEZ. Jak dodała dobra współpraca z stacjami Benzina pomaga grupie znacznie przyspieszyć rozbudowę sieci punktów szybkiego ładowania zlokalizowanych wzdłuż głównych tras Czechach.

Dwanaście stacji Benzina w Czechach jest na chwilę obecną wyposażonych w piętnaście szybkich ładowarek CEZ. Dwie pierwsze szybkie stacje ładowania w stacjach Benzina Unipetrol i ČEZ zainstalowały w ubiegłym roku.

CIRE.pl