EnergetykaInnowacje

Zarajczyk: Ursus chce uczestniczyć w rewolucji ekologicznej

fot. Ursus

Ursus chciałby w tym roku wystartować w kilku przetargach na dostawę autobusów elektrycznych, które będą ogłaszane w państwach Unii Europejskiej – poinformował prezes spółki Karol Zarajczyk.

Ursus wygrywa przetargi na autobusy elektryczne 

“Chcielibyśmy wystartować w kilku przetargach, które będą ogłoszone w tym roku w państwach UE na dostawę autobusów elektrycznych. Liczymy, że w kilku z nich uda nam się wygrać” – powiedział prezes. Przypomniał, że w minionym roku Ursus wygrał “największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie, ogłoszony w Zielonej Górze”. “Jesteśmy już obecni i rozpoznawalni na polskim rynku. Pora na kolejny krok – ekspansję poza granicami kraju. Zagraniczne podmioty startują w przetargach w Polsce i nierzadko je wygrywają. My również chcemy pozyskiwać klientów w innych państwach członkowskich” – dodał.

Jak mówił, firma ma “nowoczesne i sprawdzone konstrukcje, które na pewno spodobają się obywatelom Unii Europejskiej, natomiast technologia oparta na silnikach elektrycznych przyczyni się do poprawy jakości powietrza w wielu aglomeracjach miejskich”.

Ekologiczna rewolucja to szansa dla Ursusa

“Ekologiczna rewolucja ogarnęła całą Europę, a my chcemy być jej częścią” – powiedział. Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 r. elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł. Wszystkie jednak dotyczą dostaw dla odbiorców krajowych.

Prezes przyznał, że zebrane zamówienia na produkcję autobusów elektrycznych przerosły oczekiwania spółki.Dodał, że przychody z produkcja autobusów elektrycznych stanowią już około 20 proc. przychodów grupy Ursus. Zarajczyk powiedział, że Ursus cały czas inwestuje w rozwój i dopracowanie swoich produktów, oraz w opracowanie nowych rozwiązań.

W ubiegłym roku Ursus wygrał przetargi na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Szczecinka, pięciu dla Katowic, 47 dla Zielonej Góry, 15 trolejbusów dla Lublina, trzech “elektryków” dla Środy Śląskiej i dwóch dla Łomianek.

Polska Agencja Prasowa


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X