font_preload
PL / EN
Alert 22 sierpnia, 2018 godz. 6:00   

USA wprowadzają nowe sankcje wobec Rosji. Wielka Brytania chce więcej

Spotkanie Trump – Putin w Helsinkach. Fot. Kremlin. ru Spotkanie Trump - Putin w Helsinkach. Fot. Kremlin. ru

Amerykanie wprowadzają nowe sankcje wobec Rosji za przemyt surowców do Korei Północnej. Wielka Brytania domaga się kolejnych za użycie broni chemicznej na jej terytorium.

USA wprowadzają nowe sankcje

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa wprowadziła nowe sankcje przeciwko Rosji. Departament Stanu dopisał na czarną listę firmy naruszające zakaz handlu surowcami z Koreą Północną i współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa. To także odpowiedź na sygnały o kolejnych próbach ingerencji w politykę wewnętrzną USA.

Wielka Brytania chce więcej

Tymczasem Jeremy Hunt, sekretarz do spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa, odwiedził Waszyngton i zaapelował o kolejne sankcje wobec Rosji ze względu na jej zaangażowanie w otrucie bronią chemiczną obywatela brytyjskiego, byłego szpiega rosyjskiego wywiadu odwróconego przez jego odpowiednik na Wyspach, Siergieja Skripala i jego córki. Przy okazji wizyty Hunt skrytykował projekt Nord Stream 2 zakładający budowę nowego gazociągu z Rosji do Niemiec, o czym informował BiznesAlert.pl. Amerykański prezydent nadal nie zdecydował się na objęcie obostrzeniami tego przedsięwzięcia, choć Kongres dał mu taką możliwość.

Wall Street Journal/Bloomberg/Wojciech Jakóbik