Volvo, Bentley, Porsche – co mają wspólnego?

23 marca 2017, 11:00 Alert

Rynek samochodów luksusowych dopasowuje się do nowych trendów. Już za kilkanaście miesięcy możemy spodziewać się wzmożonej aktywności producentów samochodów elektrycznych klasy premium. Od 2012 roku Volvo z powodzeniem proponuje swoim klientom luksusowe hybrydy. Mają swoich zwolenników hybrydowe Porsche 918 Spyder czy Cayenne. Wiadomo także, że Porsche od dłuższego czasu pracuje nad modelem, który będzie bezpośrednią konkurencją dla Tesli. Nie powinno zatem dziwić, że w Genewie zaprezentowano model elektrycznego Bentleya.

Ekologiczne Volvo

Volvo, kojarzone do tej pory z hybrydami, zapowiada, że już w 2018 roku pojawi się na rynku całkowicie elektryczny model.

Do tej pory mówiono o 2019 roku. Nie wiadomo czy będzie to elektryczna wersja, któregoś ze znanych modeli, czy będzie to zupełnie nowa konstrukcja. Dotychczas Volvo sugerowało, że nowozaprojektonawe modele będą tworzone w taki sposób by bez dodatkowych kosztów przygotowywać do sprzedaży zarówno wariant hybrydowy jak i elektryczny. Volvo zapowiada, że celem firmy jest osiągnięcie do 2025 roku sprzedaży miliona samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Mission E

Nie znane są jeszcze szczegóły techniczne dotyczące modelu Bentleya, ale można się spodziewać, w związku z tym, że Bentley to część koncernu Volkswagena zastosowane w nim rozwiązania będą zbliżone do tych, które pojawią się w Porsche Mission E. A kiedy się pojawi w pełni elektryczne Porsche? Pierwszy model został zaprezentowany już w 2015 roku, zakupy można planować dopiero 2020 roku.

Agata Rzędowska