W zakładach chemicznych Unipetrolu w Czechach doszło do wybuchu

13 sierpnia 2015, 11:20 Alert

Jak podał na swojej antenie Program Pierwszy Polskiego Radia, w zakładach chemicznych w Czechach doszło do wybuchu. Należą do Unipetrolu w którym pakiet większościowy posiada polski PKN Orlen.

Od czerwca 2004 roku na podstawie umowy z Funduszem Majątku Narodowego Republiki Czeskiej PKN Orlen jest większościowym akcjonariuszem (63%) czeskiego holdingu Unipetrol a.s. zajmującego się przerobem ropy naftowej, dystrybucją paliw oraz produkcją petrochemiczną. Kluczowymi spółkami Holdingu są Ceska Rafinerska – największy przetwórca ropy naftowej w Republice Czeskiej, Paramo – największy czeski producent i dostawca m.in. paliw samochodowych, olejów napędowych i przemysłowych, Chemopetrol – główny dostawca półproduktów dla przemysłu chemicznego oraz branży farmaceutycznej i tworzyw sztucznych, Benzina – największy dystrybutor i sprzedawca paliw w Czechach.

Na dzień 31 grudnia 2013 roku spółka Benzina s.r.o. zarządzała w Czechach siecią 338 obiektów funkcjonujących głównie w segmencie ekonomicznym (198 stacji Benzina) i w segmencie premium (113 stacji Benzina Plus) a także 27 stacjami działającymi w brandzie uproszczonym.