BezpieczeństwoWszystko

WB Electronics i Thales prezentują swoją ofertę dla Gryfa

Spółki WB Electronics i Thales odsłoniły podczas targów MPSO swój taktyczny bezzałogowy system powietrzny, spełniający wymagania polskiego Programu Gryf.

Rozwiązanie WB Electronics/Thales oferuje możliwości, które w pełni spełniają wymagania Programu Gryf w zakresie uzbrojonego bezzałogowego systemu powietrznego i gwarantują jego możliwości poprzez współpracę z polskim przemysłem – informują spółki w komunikacie.

Opierając się na sprawdzonym w akcji nieuzbrojonym systemie Watchkeeper, z którego korzysta Armia Brytyjska, rozwiązanie WB Electronics/Thales będzie integrować w ramach pojedynczej platformy możliwości obserwacji samego systemu oraz ataku, które oferuje pocisk FFLMM. Za sprawą możliwości ISTAR dowódcy będą mogli w pełni zrozumieć i wykorzystać środowisko, w którym działają.

W szybko zmieniającym się środowisku, system może dostosować się do panujących warunków, pozwalając dowódcom podczas ataku na cel na podejmowanie szybszych i popartych większą ilością informacji decyzji. Opierając się na partnerstwie ogłoszonym w lipcu, system spełni nie tylko pokładane w nim oczekiwania, ale zaangażuje także z szerokim gronem przedstawicieli polskiego przemysłu – przekonują firmy.

Polski przemysł posiada duże doświadczenie w konstruowaniu bezzałogowych systemów powietrznych. Wiele polskich rozwiązań, w tym FlyEye oferowany przez Grupę WB, jest obecnie wykorzystywanych przez Polskie Siły Zbrojne. Dzięki temu unikatowemu partnerstwu, spółki WB Electronics i Thales będą w stanie zagwarantować Polskim Siłom Zbrojnym niezależność. Krytyczne technologie opracowane przez polskich inżynierów będą mogły być w przyszłości eksportowane.

„Thales ma na celu dostarczenie rozwiązania spełniającego wymagania Programu Gryf. Oczywiście rozwiązanie to będzie spełniało wymagania nie tylko w zakresie możliwości systemu, lecz także w zakresie współpracy z polskim przemysłem. Oczekuję zacieśnienia współpracy z WB Electronics, aby zapewnić Polsce pełnię korzyści, płynących z inwestycji w bezzałogowe systemy powietrzne,” powiedział Pierre Eric Pommellet, wiceprezes spółki Thales, Defence Mission Systems.

„Współpraca ze spółką Thales przy projekcie GRYF dla Polskich Sił Zbrojnych to najlepszy przykład, że Polskie spółki posiadają możliwości i doświadczenie, pozwalające oferować na skalę globalną technologicznie zaawansowane systemy. Oczekujemy również, że dzięki ścisłej współpracy nasi brytyjscy partnerzy będą w stanie poszerzyć ofertę systemów zaprojektowanych i oferowanych przez Grupę WB. Współpraca pomiędzy naszymi spółkami stanowi także doskonały przykład rozwoju Europejskiego Sektora Obronnego zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej,” powiedział Adam Bartosiewicz, wiceprezes WB Electronics.

Źródło: Thales


Powiązane artykuły

Katastrofa samolotu Air India: Pilot celowo wyłączył silniki?

Są nowe doniesienia o katastrofie samolotu linii Air India z 12 czerwca. Ustalenia amerykańskich śledczych, jak podaje The Wall Street...
Ukraiński żołnierz niesie 155 mm pocisk artyleryjski przed ostrzelaniem rosyjskich pozycji z dostarczonej przez USA haubicy M777 w obwodzie charkowskim na Ukrainie, foto: AP Photo/Evgeniy Maloletka

Ukraina otwiera front dla testów zagranicznej broni przeciwko Rosji

Ukraina otwiera nowy rozdział w międzynarodowej współpracy obronnej. Państwowa grupa Brave1 ogłosiła program, w ramach którego zagraniczne firmy zbrojeniowe będą...

Atak hybrydowy Rosji na Bałtyku. Ekspert: Moskwa daje sygnały NATO

Moskwa dopuszcza się szeregu działań hybrydowych wymierzonych w NATO. Jednym z nich jest zagłuszanie sygnału GPS Morzu Bałtyckim, które ostatnio...

Udostępnij:

Facebook X X X