AlertEnergetykaWęgiel. energetyka węglowa

Kupno węgla z Bogdanki to 5 lub 7 dni czekania w samochodzie

Kopalnia Bogdanka. Fot. LW Bogdanka

Kopalnia Bogdanka. Fot. LW BogdankaKopalnia Bogdanka. Fot. LW Bogdanka

Tiry, ciągniki z przyczepami, osobówki czy kampery, tworzą pod kopalnią w Bogdance kolejkę sięgająca około 2 kilometrów długości. Oczekujący chcą odebrać lub dopiero kupić węgiel.

Tydzień oczekiwania na węgiel

Od ponad tygodnia pod kopalnią Bogdanka w województwie lubelskim, ustawiają się samochody osobowe, tiry, vany i ciągniki, żeby kupić lub odebrać węgiel. To pierwszy sezon sprzedaży surowca dla odbiorców indywidualnych przez zakład. Kolejkę i bardzo długi czas oczekiwania, przedstawiciele kopalni tłumaczą nieprzygotowaniem logistycznym.

– Przyjechałem z Przasnysza, 380 kilometrów stąd. Stoje od niedzieli od godziny 9 rano. Łącznie przesunąłem się może w granicach 300 metrów. Dzisiaj jest środa. A do wjazdu do bramy jest jakieś kolejne 400 lub 450 metrów, podejrzewam, że w tym tygodniu nie ma możliwości żeby samochód został załadowany – powiedział Faktowi Andrzej Fabrykiewicz, który czeka w kolejce od niedzieli 21 sierpnia.

Osoby chcące kupić węgiel z Bogdanki czekają nawet 5 lub 7 dni na swoją kolej. Żeby to się stało, trzeba dopełnić formalności, po czym otrzymuje się numerek pozwalający na stanie w kolejce.

– Stoimy w 9 osób, znamy się, więc wiadomo, że do sklepu trzeba podjechać i uzupełnić zapasy – powiedział Damian Godek z Radomia zapytany o to, czy można opuścić kolejkę.

Kopalnia pracuje na dwie zmiany od 6.00 do 21.00. – Kolejka wynika z ogromnego zainteresowania naszym węglem – powiedziała Dorota Choma rzecznik prasowa Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Fakt/Maria Andrzejewska

Guła: Koktajl rakotwórczych spalin będzie się unosić zimą nad Polską przez niedobór paliw (ROZMOWA)


Powiązane artykuły

Autobus wodorowy. Fot. Biznes Alert

Jak wygląda przyszłość wodoru w polskim transporcie?

Liczba czynnych stacji tankowania i pojazdów napędzanych wodorem na ulicach determinuje poziom wykorzystania tej technologii. Obecnie w Polsce jest tylko...

Wyścig zbrojeń w epoce dronów. W centrum rywalizacja Chin z USA

Stany Zjednoczone przyspieszają rewolucję dronową w swoich siłach zbrojnych. Pentagon ogłosił plany powszechnej integracji małych dronów bojowych z każdą gałęzią...

Cięcia w produkcji energii z OZE rosną. A rekompensat brak

Nierynkowe ograniczenia produkcji energii przez przemysłowe instalacje OZE nadal rosną, choć na razie nie tak dynamicznie, jak w ubiegłym roku....

Udostępnij:

Facebook X X X