Rząd Wenezueli mobilizuje się, by usunąć wyciek ropy u jej wybrzeży

7 sierpnia 2020, 06:15 Alert

Władze Wenezueli rozpoczęły prace porządkowe po wycieku ropy wyrzuconym w weekend na wybrzeże zachodniego stanu Falcon, znanego z dziewiczych plaż i rezerwatów przyrody.

Wyciek ropy naftowej. Źródło: Flickr
Wyciek ropy naftowej. Źródło: Flickr

Wyciek ropy u wybrzeży Wenezueli

Caracas nie skomentowało wcześniej tego wydarzenia, a ministerstwo środowiska podało, że nadal bada przyczynę wycieku. Opozycja i źródło w państwowej firmie naftowej Petroleos de Venezuela (PDVSA) twierdzili wcześniej, że wyciek spowodowany był prawdopodobnie rozlaniem się zawartości zbiornika paliwa statku.

– Natychmiast zareagowaliśmy w obliczu tej sytuacji, ponieważ ochrona przyrody oznacza obronę ojczyzny – napisało wenezuelskie ministerstwo ministerstwo, znane formalnie jako Ministerstwo Ekospołeczności, w oświadczeniu zamieszczonym na swoim koncie na Instagramie.

Ministerstwo dodało, że stworzyło bariery, aby powstrzymać ropę, ale nie podało szacunkowej ilości rozlanej ropy. W akcji usuwania wycieku i śledztwie biorą udział wenezuelskie ministerstwo ropy naftowej, PDVSA, władze stanu Falcon, urzędnicy parku narodowego i służby wywiadowcze.

Reuters/Michał Perzyński

Jakóbik: Alterglobalistyczny raj dalej płonie (FELIETON)