Wielki pożar w budynku należącym do saudyjskiego koncernu Aramco

31 sierpnia 2015, 12:30 Alert

( Reuters/AP/Teresa Wójcik)

Saudyjski koncern Aramco potwierdził 30 sierpnia, że wybuchł wielki pożar budynku wynajmowanego w miejscowości Khobar przez koncern dla pracowników zagranicznych zatrudnionych przy wydobywaniu i przerobie ropy ze złóż w Arabii Saudyjskiej.

Przedstawiciel Aramco potwierdził, że w pożarze straciło życie, co najmniej dwóch zagranicznych mieszkańców, a ponad setka poniosła poważne obrażenia.

– Na razie oficjalnie potwierdzono śmierć dwóch osób – potwierdził w niedzielę, 30 sierpnia przedstawiciel obrony cywilnej kraju. – Ofiar może jednak być więcej.

Z nieznanych oficjalnie przyczyn pożar wybuchł nad ranem w niedzielę, w piwnicach dużego sześciopiętrowego budynku zamieszkałym przez licznych robotników i techników z zagranicy zatrudnionych przez Aramco przy wydobyciu ropy na wschodzie Arabii Saudyjskiej.

Piwnice służyły, jako parking i magazyny i stamtąd ogień bardzo szybko przeniósł się na wyższe, mieszkalne poziomy budynku. Nieoficjalnie wiadomo, że wiele ofiar jest w stanie krytycznym. Wszystkie są cudzoziemcami. Wczoraj i dziś na terenach wydobywczych należących do Aramco na wschodzie kraju większość prac została wstrzymana. Saudyjski koncern poinformował dziś, że dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru jest w toku.