Wirth: Wierzę bardziej w tight gas niż gaz łupkowy

3 listopada 2014, 11:32 Energetyka

Herbert Wirth prezes KGHM Polska jest przekonany, że złoża gazu zaciśniętego w skalach czerwonego spągowca pod złożem miedzi mają większy potencjał dla koncernu, niż gaz z łupków – napisał serwis gazlupkowy.pl.

W jego opinii, problemy z rozpoczęciem komercyjnej eksploatacji gazu łupkowego wynikają w głównej mierze z geologii i technologii – napisał serwis.

– Trzeba spojrzeć w jakich warunkach geologicznych jesteśmy. Perspektywa wydobycia gazu łupkowego to jest przede wszystkim wysiłek intelektualny – przekonywał Wirth w programie TVP „Kod dostępu”.
– Nie jest prawdą że tego gazu nie ma, jest tylko pytanie jak ekonomicznie gaz z stamtąd wydobyć a tego jeszcze nie wiemy bo te technologie która są w USA czy Kanadzie dotyczą zupełnie innych stref geologicznych – wyjaśnił cytowany przez gazlupkowy.pl Herbert Wirth.

– Sam osobiście wierze bardziej w tight gas, czyli gaz uwięziony trochę niżej w piaskowcach które są pod miedzą. Niedługo będziemy mogli powiedzieć jakie są rezultaty – dodał na koniec prezes KGHM Polska.

Źródło: Gazlupkowy.pl/CIRE.PL