Wróciły pociągi na trasę Szczecin – Świnoujście

5 sierpnia 2015, 11:30 Infrastruktura
csm_foto-tory-ogolnie_01_6bae592bd2

O godzinie 2.00, w nocy z wtorku na środę służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zakończyły prowadzone non stop prace związane z usuwaniem wykolejonych cystern i naprawą jednego z dwóch torów koło Międzyzdrojów. 

Przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów regionalnych i dalekobieżnych oznacza zakończenie utrudnień związanych z przesiadkami do autobusów. Pierwszym pociągiem, który przejechał naprawionym torem był skład Przewozów Regionalnych Świnoujście – Szczecin Główny.

Ruch pociągów na odcinku Warnowo – Lubiewo prowadzony jest jeszcze po jednym torze w dwóch kierunkach. Równocześnie trwają prace związane naprawą i udrożnieniem drugiego toru. Jazda jednotorowa w okolicach Międzyzdrojów (szlak Lubiewo – Warnowo) nie powinna istotnie ograniczać rozkładowego kursowania pociągów.

2 sierpnia przed godz. 17.00 pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie było poszkodowanych i zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska jednak wagony zablokowały trasę. Natychmiast zabezpieczono teren, zorganizowano zastępczą komunikacje dla pasażerów i rozpoczęły się działania techniczne związane z usuwaniem skutków zdarzenia.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.