Zięba: Zmiana w ministerstwie środowiska zaskoczyła nas pozytywnie

29 listopada 2013, 14:15 Energetyka

Dyrektor Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego Marcin Zięba udzielił wywiadu naszemu portalowi partnerskiemu Gazlupkowy.pl. Komentuje w nim zmianę na stanowisku ministra środowiska i opowiada o pracach poszukiwawczych na terenie Polski.

– Rekonstrukcja rządu była zapowiadana od pewnego czasu przez Premiera. Choć nominacja ministra Grabowskiego była dla nas zaskoczeniem, było to zaskoczenie pozytywne – ocenia Zięba. – Nieustannie liczymy na dobry dialog z polskim rządem, a przede wszystkim z resortami, które odpowiadają za przygotowanie nowego prawa. W związku z tym, minister Grabowski, na stanowisku ministra środowiska, jest właściwym adresatem postulatów branży.

– Proinwestycyjne podejście do tematu i przychylność administracji mogłyby skrócić czas oczekiwania na poszczególne decyzje, niezależnie od terminów wyznaczonych przez ustawodawcę – mówi przedstawiciel branży. – Firmy zrzeszone w OPPPW na szeroką skale prowadzą różnego rodzaju działania o charakterze informacyjno-edukacyjnym skierowane do różnych grup społecznych. Rolą organizacji jest wspieranie członków w tym zakresie – dodaje.

Źródło: Gazlupkowy.pl