Zmiany w funkcjonowaniu Dworca Centralnego

9 czerwca 2015, 14:00 Alert

(PKP)

W hali głównej dworca obowiązuje nowa organizacja ruchu. W związku z kolejnym etapem robót wygrodzona została środkowa część hali. Od strony hotelu Marriott, wewnątrz budynku, wyłączone z komunikacji jest jedno z przejść. Po stronie północnej nie ma utrudnień. Na dworcu pojawiło się specjalne żółte oznakowanie informujące o zmianie organizacji ruchu. Pomocą podróżnym służą również informatorzy mobilni, którzy obecni są wewnątrz i na zewnątrz dworca. 

Nowa organizacji ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.

***

Projekt estetyzacji Dworca Centralnego zakłada zmiany w aranżacji obiektu. Największe z nich czekają halę główną, gdzie zamiast dotychczasowych szklanych kubików pojawią się nowe lokale komercyjne. Powstanie również antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Podróżni zyskają w ten sposób dodatkową przestrzeń do oczekiwania na pociąg.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią wraz z dojściem do stacji WKD Śródmieście i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Dodatkowo, lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach.

Inwestycja zakończy się w IV kwartale br. Jej koszt wyniesie 19,5 mln zł.