font_preload
PL / EN
Alert PAP 14 czerwca, 2017 godz. 11:45   
REDAKCJA

Morawiecki: za 2-3 lata powyżej tysiąca autobusów elektrycznych

Morawiecki fot. Ministerstwo Rozwoju

Sądzę, że za dwa-trzy lata będziemy mieli kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących po polskich miastach w ramach transportu publicznego – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w środę w Jawczycach.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów wziął w środę udział w spotkaniu na temat rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce, w siedzibie Warszawskich Zakładów Mechanicznych. W spotkaniu uczestniczyli także prezes ARP SA Marcin Chludziński oraz prezes PZL-WZM Joanna Szwajkowska.

Podczas spotkania Morawiecki mówił o rozwoju rynku autobusów elektrycznych; dodał także, że jeśli chodzi o samochody elektryczne, „też jesteśmy na dobrej drodze, by w roku 2025 osiągnąć założone wielkości”.

„Mogę pół żartem powiedzieć, że jedno z moich pierwszych pytań do pani prezes, jak rozmawialiśmy dzisiaj rano na temat firmy, było takie, czy przypadkiem przez elektromobilność nie pozbawimy pracy tutaj w WZM, ale to jest pewien etap na drodze daleko sięgającej transformacji” – zaznaczył.
Zapewniał także, że „przyciągamy największych inwestorów elektromobilności z całego świata”, m.in. „będziemy mieli jedną z największych fabryk produkujących baterie litowo-jonowe w Polsce”. Dodał, że chodzi Biskupce pod Wrocławiem.

„Jesteśmy na dobrej drodze w stosunku do tego, że dwa lata temu temat nie istniał” – przekonywał Morawiecki.

Polska Agencja Prasowa