font_preload
PL / EN
Bezpieczeństwo Cyberprzestrzeń 10 października, 2017 godz. 12:45   
REDAKCJA

Siudak: Cyberbezpieczeństwo połączy Polskę i Izrael (WIDEO)

Robert Siudak Fot. BiznesAlert.pl

– Dokument dot. Global Epic ma być pierwszym krokiem do stworzenia platformy, która łączy różne ekosystemy innowacji dla cyberbezpieczeństwa, praktycznie z całego świata. Sygnatariuszy jest 14 z 10 krajów – powiedział w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl Robert Siudak, analityk Instytutu Kościuszki.

Jak podkreślił, najważniejsze, że we współpracy zaangażowane są „lokalne ekosystemy, a nie komórki rządowe”. – Dostrzegamy, że specyfika sektora cyberbezpieczeństwa, zwłaszcza rozwoju technologii, produktów i usług pokazuje, że rozwijane są one w lokalnych ekosystemach. Z jednej strony musi być „podaż” ekspertów, gdzie największą rolę do odegrania mają ośrodki akademickie, a z drugiej strony musi być rynek, spółki w postaci startupów, czy małych i średnich przedsiębiorstw, ale także gracze duzi na rynku krajowym i globalnym. Z trzeciej zaś strony tzw. trzeci sektor, społeczeństwo obywatelskie oraz władze lokalne – powiedział Robert Siudak.

Robert Siudak z IK o platformie Global Epic

Robert Siudak z Instytut Kościuszki powiedział nam w czasie CYBERSECEU o platformie Global Epic, która łączy różne ekosystemy innowacji dla cyberbezpieczeństwa.

Opublikowany przez BiznesAlert.pl na 10 października 2017

Platforma ma być otwarta na wszystkich chętnych, którzy będą wpisywać się w 10 założeń platformy Global Epic. – Widzimy duży potencjał do wzrostu. Dzięki przedstawicielom z Polski, Izraela czy USA. W ciągu 2 lat chcemy, aby tych sygnatariuszy było około pięćdziesięciu – zakończył Siudak.