font_preload
PL / EN
Energetyka Gaz 17 maja, 2018 godz. 9:15   
KOMENTUJE: Piotr Woźniak

Woźniak: Polska to ewenement na światowym rynku gazu

piotr_wozniak Piotr Woźniak / fot. PGNiG

Prezes PGNiG Piotr Woźniak otworzył obrady dwunastego Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników pod patronatem BiznesAlert.pl. Wydarzenie odbyło się w Krakowie.

– To wielka przyjemność móc nazwać to wydarzenie polskim kongresem, ze względu na nasze oczekiwania jako firmy, ale nie tylko – rozpoczął. Przywitał prezesa World Petroleum Council Tora Fjaerana.

– To bardzo niezwykła okazja, nie tylko dla naszej spółki, ale także dla zebranych gości, ze względu na wyjątkową sytuację w Polsce – powiedział Piotr Woźniak. – W ostatnich trzech latach rynek gazu zanotował wzrost zapotrzebowania na gaz o 2 mld m sześc. rocznie. To sytuacja bezprecedensowa, którą trudno znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie.

– Wierzymy, że w przyszłości będziemy mieli bezpieczne i stabilne źródło dostaw – zapewnił. W tym kontekście warto przypomnieć, że od 2022 roku Polska zamierza uruchomić dostawy z rozbudowanego terminalu LNG w Świnoujściu oraz gazociągu z Norwegii zwanego Baltic Pipe. Razem mają zapewnić 17,5 mld m sześc. rocznie.

– Potrzebujemy następców – powiedział. Woźniak do młodszych uczestników konferencji. – Jesteśmy dumni z posiadania wielkiego grona młodych ludzi doskonale przygotowanych do pracy w sektorze, z wielką wiedzą – dodał.