font_preload
PL / EN
Alert 15 marca, 2018 godz. 16:00   
REDAKCJA

Rok wielu rekordów dla Lotos-Air BP

lotos fot. Grupa LOTOS

W 2017 roku spółka LOTOS-Air BP znacząco zwiększyła skalę operacji w kraju, notując rekordową ilość sprzedanego paliwa na każdym z pięciu lotnisk, na którym prowadzone są operacje tankowania samolotów. Liczba stałych klientów przekroczyła już 440, a wzrost sprzedaży krajowej w 2017 roku wyniósł aż 42%. W 2017 wolumen tankowania „do skrzydła” wzrósł do niemal 200 tys. m3, a liczba operacji tankowania aż 36 tys.

Dużym wydarzeniem w historii spółki było tankowanie powietrznej floty obsługującą wizytę prezydenta USA, który gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. Łącznie amerykańskie samoloty i śmigłowiec zatankowały kilkaset tysięcy litrów paliwa.

Drugim ważnym wydarzeniem były efektowne pokazy lotnicze Aerobaltic sponsorowane przez LOTOS-Air BP. O sukcesie lotniczych pokazów świadczą nie tylko frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników, ale również fakt, że w tym czasie w trójmiejskich hotelach zajętych było ponad 99 procent dostępnych miejsc.

17-19 sierpnia 2018 r. LOTOS-Air BP wróci z pokazami do Gdyni, dlatego już dziś warto zarezerwować tę datę w kalendarzu.

LOTOS-Air BP Polska to spółka joint venture Grupy LOTOS, czołowego polskiego producenta paliwa lotniczego Jet A-1, oraz spółki Air BP, jednego z największych globalnych dostawców paliw lotniczych w ponad 700 lokalizacjach na świecie. LOTOS-Air BP Polska pozycjonuje się wśród kluczowych dostawców paliwa lotniczego w Polsce. Paliwo lotnicze sprzedawane przez LOTOS-Air BP Polska trafia do samolotów na pięciu polskich lotniskach, są to: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Port Lotniczy Lublin oraz Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Grupa LOTOS