font_preload
PL / EN
Alert PAP 13 lutego, 2018 godz. 12:45   
REDAKCJA

Przerwa dostaw energii na Mokotów zostanie wkrótce usunięta

Majatek_sieciowy_26

W ciągu dwóch godzin wznowione ma być dostarczanie energii dla mieszkańców Mokotowa – poinformował we wtorek w południe dyżurny centrum zarządzania kryzysowego m.st. Warszawy Artur Adamiak. Podkreślił, że służby są w trakcie usuwania awarii.

Awaria na Mokotowie

„Mamy awarię energetyczną od godz. 10.50.; obejmuje ona rejony Służewiec i Stegny. Przewidywany czas naprawy to 2 godz.” – poinformował PAP Adamiak. Zaznaczył, że stopniowo przywracane jest zasilanie dla mieszkańców Mokotowa. „Służby są w trakcie usuwania awarii” – dodał.

Zwrócił uwagę, że przywrócono już ruch tramwajów linii 4, 10, 14, 35, które nie kursowały z powodu awarii w dostawie energii. „Pomału wszystko wraca do normy” – podkreślił Adamiak. Jak zaznaczył, nadal nie kursuje metro od stacji Wilanowska do Kabat. „W związku z tym uruchomiona jest komunikacja zastępcza” – dodał.

Problem rozwiązano

Po godz. 12 usunięto awarię energetyczną na Mokotowie – poinformowała we wtorek PAP Karolina Tyniec-Margańska z Innogy Stoen Operator. Przyczyną awarii było uszkodzenie linii wysokiego napięcia podczas prac budowlanych – wyjaśniła.

„Przywróciliśmy o godz. 12.20 zasilanie wszystkich stacji energetycznych. Mieszkańcy Mokotowa mają prąd” – powiedziała PAP Tyniec-Margańska. Dodała, że przyczyną awarii było mechaniczne uszkodzenie linii kablowej wysokiego napięcia, w okolicy Galerii Mokotowów, w trakcie prac budowlanych.

Zaznaczyła, że przywrócony już został ruch metra. W związku z awarią bez prądu od godz. 10.50 była część mieszkańców Mokotowa. Przez pewien czas nie kursowały tramwaje oraz metro od stacji Wilanowska do Kabat. Wprowadzono linie zastępcze.

[AKTUALIZACJA: 13 lutego 2018, godz. 13:40: „Problem rozwiązano”]

Polska Agencja PrasowaZobacz także