55 lat MARCOGAZ. PSG debatuje o europejskiej dystrybucji gazu

26 czerwca 2023, 14:30 Alert

Polska Spółka Gazownictwa wzięła udział w 55 rocznicy organizacji operatorów sieci przesyłowych i dystrybucyjnych paliw gazowych MARCOGAZ.

Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG.
Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG.

– Główną misją stowarzyszenia jest służenie swoim członkom jako europejska platforma dialogu, wymiany wiedzy i najlepszych praktyk na rzecz rozwiązywania problemów technicznych dotyczących gazu ziemnego i odnawialnych paliw gazowych – podaje PSG. – Polska Spółka Gazownictwa jest członkiem unijnego stowarzyszenia technicznego MARCOGAZ od listopada 2020 roku. W ramach tej współpracy, PSG uczestniczy w różnych projektach, badaniach i inicjatywach, które mają na celu rozwijanie bezpiecznego, efektywnego i zrównoważonego sektora gazowego.

– Działalność PSG w ramach MARCOGAZ obejmuje również udział w różnych grupach roboczych, spotkaniach, konferencjach i szkoleniach organizowanych przez stowarzyszenie. Współpraca ta umożliwia PSG dostęp do najnowszych informacji, technologii i trendów w sektorze gazowym oraz daje możliwość wpływu na tworzenie przepisów i standardów europejskich. Jako członek MARCOGAZ, PSG ma również możliwość reprezentowania interesów polskiego sektora gazowego na forum międzynarodowym – czytamy w komunikacie spółki.

Polska Spółka Gazownictwa