TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #58

0
27

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (17-21.02.2020)

1. Laskowski: Jest sposób na zwycięstwo polskiego węgla lepszy niż embargo

– Działania administracyjne, np. zakaz importu węgla do Polski, niewiele zmienią; mogą co najwyżej pogłębić zamieszanie. Z rynkiem należy walczyć rynkowo, a nie administracyjnie – pisze Andrzej Laskowski, współpracownik BiznesAlert.pl.

2. Baca-Pogorzelska: PGG szoruje po finansowym dnie. Nie spełni żądań związkowców

Już nawet prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala wprost przyznaje, że spełnienie żądań 12-procentowych podwyżek płac zaszkodzi firmie, bo połowa jej kosztów to wynagrodzenia – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Heymann: Cel neutralności klimatycznej podważa wiarygodność tych, którzy go wyznaczyli (ROZMOWA)

Osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku przez Unię Europejską jest celem politycznym i nie ma nic złego samym w ustalaniu celów politycznych, ale ci, którzy to robią powinni mieć pomysł na to, jak je osiągnąć. Politycy, którzy ustanawiają cele, w których osiągnięcie nie wierzymy, przynajmniej moim zdaniem, podważają swoją wiarygodność – mówi Eric Heymann, analityk Deutsche Bank Research do spraw przemysłu, polityki klimatycznej i transportu portalowi BiznesAlert.pl.

4. Prezes Tauron Wydobycie: Nasze kopalnie poprawiły postęp kluczowych inwestycji o 300 procent (ROZMOWA)

Trzy zakłady górnicze działające w ramach Grupy Tauron wychodzą na prostą. Wiele wskazuje na to, że światełko w tunelu zapaliło się dla nich dzięki finalizacji kolejnych etapów kluczowych inwestycji prowadzonych w spółce Wydobycie, a także wdrożeniu nowego planu prac przygotowawczych. – Chcemy przywrócić kopalniom Spółki ich pełne zdolności produkcyjne oraz zapewnić im dalsze funkcjonowanie, stąd ukończenie inwestycji w każdym z zakładów to nasz priorytet – mówi Tomasz Cudny, prezes Tauron Wydobycie.

5. Jakóbik: Gazprom, rewers albo Litwa, czyli gaz dla Ostrołęki (ANALIZA)

Gdyby rząd faktycznie zdecydował o zamianie węgla na gaz w Elektrowni Ostrołęka C, miałby do wyboru szereg możliwości dostarczenia gazu. Temat budzi kontrowersje, bo ma znaczenie dla relacji z rosyjskim Gazpromem – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.