AlertEnergetykaGaz.

Obrońca Nord Stream 2 w Bundestagu: Niemcy są rozczarowane USA

Klaus Ernst, przewodniczący komisji Bundestagu ds. energetycznych i gospodarczych.

Niemcy są rozczarowane działaniami USA wobec projektu Nord Stream 2, a także wzywaniem do zamrożenia go – powiedział Klaus Ernst, przewodniczący komisji Bundestagu ds. energetycznych i gospodarczych.

Niemieckie oburzenie

Przewodniczący Ernst przypomniał władzom USA o normach prawa międzynarodowego, a także o gwarancji udanej współpracy międzynarodowej. Uważa, że ​​Waszyngton nie może kwestionować prawa suwerennego państwa, w szczególności Niemiec, do samodzielnego kształtowania polityki energetycznej.

Dodał, że Europejczycy wiążą duże nadzieje z nowo wybranym prezydentem USA. – Dlaczego ryzykujesz zniszczenie tych przebłysków nadziei jednostronnymi żądaniami? – dodał przedstawiciel Bundestagu.

– Czy nie rozumiesz, że Europejczycy są zdezorientowani i zirytowani, kiedy Stany Zjednoczone chcą ich chronić przed czymś, czego w ogóle nie uważają za zagrożenie? – Ernst pisze w liście do Robin Quinville, PO ambasadora USA w Niemczech.

Na początku grudnia Quinville zaapelowała do Unii Europejskiej oraz rządu niemieckiego o wprowadzenie moratorium na budowę gazociągu Nord Stream 2. Według niej, projekt ten nie ma charakteru wyłącznie ekonomicznego, ale może także pełnić funkcję narzędzia oddziaływania politycznego, zwłaszcza na Ukrainę.

Ernst Klaus jest znany z szeregu wypowiedzi wspierających budowę Nord Stream 2. Uchodzi za jednego z najbardziej prorosyjskich polityków niemieckiego parlamentu. W dodatku pełni ważną funkcję przewodniczącego komisji gospodarczej i energetycznej.

Die Welt/Mariusz Marszałkowski

Niemcy chcą sprowadzać wodór z Rosji, Ukrainy i Afryki Północnej

 


Powiązane artykuły

Autobus wodorowy. Fot. Biznes Alert

Jak wygląda przyszłość wodoru w polskim transporcie?

Liczba czynnych stacji tankowania i pojazdów napędzanych wodorem na ulicach determinuje poziom wykorzystania tej technologii. Obecnie w Polsce jest tylko...

Wyścig zbrojeń w epoce dronów. W centrum rywalizacja Chin z USA

Stany Zjednoczone przyspieszają rewolucję dronową w swoich siłach zbrojnych. Pentagon ogłosił plany powszechnej integracji małych dronów bojowych z każdą gałęzią...

Cięcia w produkcji energii z OZE rosną. A rekompensat brak

Nierynkowe ograniczenia produkcji energii przez przemysłowe instalacje OZE nadal rosną, choć na razie nie tak dynamicznie, jak w ubiegłym roku....

Udostępnij:

Facebook X X X