Kryzys energetyczny nie ustępuje, a rząd natychmiast reaguje. W konsekwencji Inwazji Rosji na Ukrainie ceny surowców energetycznych nieustannie rosną. W ciągu ostatnich dni osiągnęły rekordowy pułap, a dane nie wskazują na ich obniżenie w najbliższym czasie. Polski rząd zapowiedział wsparcie finansowe dla swojego narodu w postaci dodatków. Niektóre z nich już weszły w życie, a nad wprowadzeniem następnych administracja rządowa wciąż pracuje.
Zapomogą o którą od kilku dni mogą ubiegać się najmniej zamożni obywatele Rzeczpospolitej Polskiej jest dodatek węglowy. Wypełnienie formularza i wysłanie go może skutkować otrzymaniem wsparcia finansowego w wysokości 3 tysięcy złotych dla gospodarstwa domowego, które ogrzewa się węglem.
Rządowa ustawa rozszerzy zakres dodatku finansowego
Rzecznik rządu Piotr Muller poinformował na swoim profilu na Twitterze o dwóch ustawach, które zostały przyjęte przez Radę Ministrów i zostaną przedstawione podczas najbliższego posiedzenia Sejmu do szybkiego przyjęcia. – Wiemy, że te kwestie są niezwykle ważne – dodał.
Rzecznik rządu @PiotrMuller w #KPRM: Chcę przypomnieć o dwóch ustawach, które zostały przyjęte przez #RadaMinistrów i zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu Sejmu do szybkiego przyjęcia, bo wiemy, że te kwestie są niezwykle ważne. pic.twitter.com/kNzOmm8jxP
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) August 24, 2022
– Pierwsza kwestia dotyczy dodatku finansowego dla osób, które używają różnych nośników energii do ogrzewania. Te rozwiązania zostały o nie rozszerzone i te działania mają ochronić Polaków. Ta ustawa spowoduje, że dostawcy ciepła systemowego będą objęci odpowiednimi dopłatami, aby obniżyć planowany wzrost cen – napisał rzecznik rządu.
Twitter/Jakub Sadowski
Dodatek osłonowy z tarczy antyinflacyjnej będzie obowiązywał do końca roku