Shell oddał do użytku cztery ładowarki do ładowania pojazdów elektrycznych. Nawiązał również współprace z Ekoenem, udostępniając swoim klientom cztery huby ładowania, z którego mogą korzystać również ciężarówki.
W ramach strategii „Powering Progress” ma zamiar osiągnąć zerową emisyjność do 2050 roku, stąd rozbudowuje infrastrukturę służącą do ładowania pojazdów elektrycznych, sieć roamingową i stacje LNG.
Firma poinformowała o oddaniu do użytku czterech nowych ładowarek Shell Recharge. Dwie z nich znajdują się w Szewcach Zachodnich, a po jednej umieszczono w Lubrzy i Jerzmanowej. Każda z nich posiada dwa punkty ładowania. Według planów spółki do końca 2024 roku do użytku klientów zostanie oddanych dziewięć kolejnych ładowarek, pierwsza ma zostać udostępniona klientom w Nowym Dworze Gdańskim.
Shell nawiązał też współpracę z Ekoenem umożliwiając swoim klientom korzystanie z czterech hubów ładowania, również przeznaczonych dla ciężarówek elektrycznych.
Działając według strategii spółka uruchomiła stację LNG w Gliwicach, przy węźle autostrad A1 i A4, jest to siódma inwestycja tego typu w Polsce. Mieści w sumie 70 metrów sześciennych gazu, czyli 31,5 ton LNG co odpowiada zatankowaniu około 150 ciężarówek. Stacja otwarta jest całą dobę.
Shell / Marcin Karwowski
Kobus: Samochód elektryczny nie zawsze jest zielonym pojazdem (ROZMOWA)