InfrastrukturaWszystko

Ericsson uruchamia Cloud Lab w Niemczech

Ericsson Cloud Lab, zlokalizowane w Aachen, będzie wspierać operatorów telekomunikacyjnych i inne branże w opracowywaniu i wdrażaniu strategii cyfrowych. Laboratorium przyspieszy wprowadzanie innowacji i umożliwi współtworzenie nowych zastosowań chmury dla określonych branż, zaspokajając tym samym coraz większe zapotrzebowanie na elastyczną i sprawną infrastrukturę. Bezpieczeństwo i integralność danych będą stanowić część rozwiązań chmury.                  

Ericsson (NASDAQ:ERIC) założył w Niemczech nowe Cloud Lab. Zlokalizowane w Aachen laboratorium będzie wspierać operatorów telekomunikacyjnych i klientów branżowych w Europie, przyspieszając opracowywanie innowacji i realizację wszystkich etapów rozwoju w kierunku technologii chmury i wirtualizacji. Będzie się ono zajmować między innymi pokazami najnowszych technologii, testami, weryfikacją, wstępną kompilacją oraz wdrażaniem nowych usług.

Rozwiązania chmury będą odgrywać ogromną rolę w transformacji w kierunku gospodarki cyfrowej. Wiele dużych przedsiębiorstw wciąż napotyka trudności w zwiększaniu  wykorzystania technologii chmury. Problemy te dotyczą migracji do chmury, zarządzania, bezpieczeństwa i integracji danych, wynikają z wysokiego tempa rozwoju, dostępu i otwartości jakim charakteryzuje się technologia chmury.

Cloud Lab daje klientom firmy Ericsson możliwość rozwiązywania tych problemów dzięki pokazom na żywo, wdrażaniu i testowaniu kluczowych technologii, w tym chmur, wirtualizacji czy zarządzania i orkiestracji, która nabiera coraz większego znaczenia. Laboratorium będzie opierać się na technologii opracowanej przez Ericsson oraz doświadczeniu firmy w zakresie tych usług. Wśród wykorzystanych produktów znajdą się Ericsson HDS 8000, Ericsson Secure Cloud Storage, Cloud Manager oparty o produkt ECM oraz oferty IaaS (Infrastructure as a Service – Infrastruktura jako Usługa) oraz PaaS (Platform as a Service – Platforma jako Usługa), przeznaczone dla środowisk telekomunikacyjnych i IT w chmurze.

Valter D’Avino, szef firmy Ericsson w regionie Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: „Opracowując rozwiązania chmury we współpracy z naszymi klientami, umożliwiamy im przyspieszenie wdrożenia technologii chmury. Oznacza to, że szybciej obserwujemy korzyści jakie niesie za sobą chmura, na przykład sprawniejsze wprowadzanie nowych usług w ramach Internet of Things na rynek i lepsze dostosowanie infrastruktury IT.”

Oferta usług chmury firmy Ericsson umożliwia operatorom i przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym transformację cyfrową, szybkie wdrażanie innowacji oraz globalne zarządzanie. Współpraca w ramach Cloud Lab przyspieszy tą transformację. Transport i automatyzacja to przykłady branż, w których wykorzystanie technologii chmurowej rozwija się błyskawicznie. Zbliżenie klientów dzięki Cloud Lab uelastyczni i usprawni współpracę pozwalając zaspokoić szczególne potrzeby rynku.

Źródło: Ericsson Sp. z o.o.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Udostępnij:

Facebook X X X