Rada Programowa Telewizji Polskiej w stanie likwidacji odrzuciła wniosek Krzysztofa Lufta, wzywający KRRiT do natychmiastowego przekazania publicznemu nadawcy 200 mln zł środków abonamentowych.
W lutym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że środki abonamentowe dla mediów publicznych będą przekazywane do depozytów sądowych, a nie do spółek postawionych w stan likwidacji.
Krzysztof Luft, członek Rady Programowej TVP w likwidacji na posiedzeniu w dniu 5 lipca 2024 roku złożył wniosek projektu uchwały, którego celem było przyspieszenie wypłaty spółce 200 mln zł z tytułu abonamentu telewizyjnego środków do mediów publicznych.
Treść uchwały brzmiała: „KRRiT nie ma prawa przetrzymywania tych środków – nie jest przecież ich właścicielem, a jedynie ma za zadanie ich zbieranie (co zlecone jest Poczcie Polskiej), a następnie rozdzielanie i przekazywanie spółkom”. Rada jednak odrzuciła wniosek. Za podjęciem uchwały zagłosowało zaledwie 4 z 15 członków: Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Luft, Janusz Daszczyński i Albert Stawiszyński.
Zgodnie z ustawą medialną, Rada ma 15 członków powołanych przez Rade Mediów Narodowych. 10 osób reprezentuje ugrupowania parlamentarne, pozostałych 5 powołuje się z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów.