AlertWszystko

Do 2022 wejdzie do użytku technologia składowania CO2 pod dnem morskim

(Reuters/CIRE.PL)

Jak podał Reuters, norweskie ministerstwo ds. ropy i energetyki poinformowało, że do 2022 roku zrealizuje wszystkie etapy wdrażania technologii sekwestracji dwutlenku węgla.
Poinformowano, że do 2022 r. możliwe będzie wychwytywanie dwutlenku węgla z fabryki przemysłowej, transportowanie go statkami i zatłoczenie pod ziemię do miejsc po wyczerpanych zasobach ropy i gazu na Morzu Północnym.

– Koszty planowania i inwestycji takiego łańcucha są szacowane na 7,2 do 12,6 miliardów koron (515 – 915 milionów dolarów) – napisano w cytowanym przez Reutersa komunikacie. Dolny i górny margines błędu przy szacowaniu kosztów wynosi 40 procent.

Ministerstwo ds. ropy i energetyki uważa, że trzy dwie firmy mogą wychwytywać dwutlenek węgla a w swoich zakładach. Jest to fabryka amoniaku należąca do Yara International i spalarnia odpadów należąca do władz miejskich Oslo. Należąca do firmy HeidelbergCement fabryka cementu może natomiast wychwytywać gazy spalinowe – podaje Reuters.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...
TOP Tygodnia. Grafika: Freepik/BiznesAlert.pl

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych komentarzy i opinii mijającego tygodnia (1.03-07.03.2025 roku).

Udostępnij:

Facebook X X X