Agrounia chce maksymalnych marż na energię i produkty żywnościowe

18 lipca 2022, 14:00 Alert

Agrounia chce wprowadzenia maksymalnych marż na prąd i niektóre produkty żywnościowe. Prezes Michał Kołodziejczak w rozmowie z Onetem wymienił postulaty ruchu społecznego, w tym m.in. zamrożenie pensji polityków.

fot. Pixabay

Agrounia to ruch społeczno-polityczny zrzeszający głównie rolników. Został utworzony przez Michała Kołodziejczaka, który uważa, że Polska nie jest przygotowana na kryzys.

Jego zdaniem czynników, które o tym świadczą, jest wiele. – Agrounia jest za czasowym ustanowieniem maksymalnych marż na prąd, czy niektóre produkty żywnościowe. Ponadto postulujemy o wstrzymanie eksportu nawozów z Polski. Jesteśmy też za uruchomieniem linii kredytowej na jeden procent na budowę biogazowni na wioskach – podkreślił prezes Agrounii Michał Kołodziejczak w rozmowie z Onetem.

– Chcemy także by na czas kryzysu zostały zamrożone zarobki polityków, w tym prezesa NBP. On nie musi zarabiać teraz ponad milion złotych, wystarczy mu połowa. A resztę jego pensji zainwestowalibyśmy w produkcję energii – dodał Kołodziejczak.

Onet/Jędrzej Stachura

MKiŚ będzie mieć nową wiceminister. Będzie nią była prezes Orlen Neptun