Australijska firma Prairie Mining Limited zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie

4 września 2015, 11:43 Alert

Na warszawskiej  Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW)  w Warszawie zadebiutowały dziś akcje spółki Prairie Mining Limited PML). Australijski emitent jest 477. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW oraz 14. debiutem na tym rynku w 2015 r. Wartość instrumentów wprowadzanych  dziś wynosi 111,9 mln zł.

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych. Fot.: Wikipedia
Budynek Giełdy Papierów Wartościowych. Fot.: Wikipedia

Prairie Mining Limited jest 53. zagraniczną spółką notowaną na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Łącznie z rynkiem NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowanych jest już 64 zagranicznych emitentów Jednocześnie PML jest pierwszym australijskim emitentem na warszawskim parkiecie

– Prairie Mining Limited to kolejna zagraniczna spółka, która zadebiutowała w tym roku na GPW. Emitent planuje w Polsce wieloletnie inwestycje i ten debiut świadczy o tym, że widzi korzyści ze zwiększania swojej rozpoznawalności wśród polskich inwestorów. Giełda jest doskonałym miejscem, aby dzięki transparentności budować dobry wizerunek i wiarygodność spółki – powiedział dziennikarzom z tej okazji Grzegorz Zawada, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Akcje Prairie Mining Limited są jednocześnie notowane na dwóch innych giełdach: w Sydney (Australian Securities Exchange) i Londynie (London Stock Exchange).

PLM to młoda, ale prężna  spółka poszukiwawczo-wydobywcza. W Polsce rozpoczęła realizację ambitnego projektu węglowego w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, gdzie znajdują się znaczne zasoby tego surowca  szacowane obecnie na 722  mln ton. PLN nabył cztery koncesji rozpoznawcze na obszarach w południowo-wschodniej Polsce. Nakłady na inwestycje związane z realizacja projektu węglowego PLM szacowane są na 684 mln dol. Bezpośrednie zatrudnienie w nowej kopalni znajdzie do 2 tys. osób, a w bezpośrednim i pośrednim otoczeniu kopalni może zostać dodatkowo powstać 10 tys. miejsc pracy.