Autonomicznym autobusem do szkoły

27 września 2018, 08:45 Alert

W południowo-zachodniej Florydzie, w miasteczku Babcock Ranch, które mianowało się swego czasu pierwszym miastem napędzanym energią ze słońca znowu można wypatrzeć nowości. Tym razem postawiono na najnowocześniejsze technologie i wprowadzono testowo pierwszy autonomiczny autobus szkolny.

Źródło: Curbed.com

12 uczniów

Pilotażowy program rusza tej jesieni, gdy na drogi wyjadą pojazdy mogące jednorazowo przewozić dwanaścioro dzieci. Pojazd dostarcza Transdev i będzie to elektryczny EasyMile Easy10 Gen II.

Na razie stała trasa

Trasa przejazdu została odpowiednio przygotowana;dzieci będą mogły wsiadać w wyznaczonych miejscach a przystanek docelowy wyznaczono tuż przy wejściu do budynku szkoły. Finalnie ma być przygotowanie pojazdu i aplikacji do tego, aby bus mógł być przywoływany przy jej pomocy i odbierać dzieci spod ich domów oraz tam je odwozić.

Na razie z opiekunem

Pilotaż zakłada pojawienie się asystenta na pokładzie pojazdu. Jednak docelowo i on nie będzie potrzebny. Transdev uważa, że w zasadzie nie jest on niezbędny już teraz, ponieważ pojazd zahamuje jeśli pojawi się przeszkoda i nie będzie poruszał się po drodze szybko. Założono, że pojazd będzie przemieszczał się z prędkością mniejszą niż 15 km na godzinę.

Globalny rynek mobilności

Transdev to firma technologiczna świadcząca usługi mobilności, działająca w ponad 20 krajach. Specjalizuje się w: autonomicznych pojazdach, otwartych innowacjach, Maas oraz elektromobilności.

Curbed/Agata Rzędowska