Baltic Business Forum 2015: spotkanie małego i średniego biznesu z północno-środkowej Polski

27 sierpnia 2015, 09:45 Infrastruktura

Gdzie szukać nowych rynków zbytu? Jak ograniczać ryzyko wahań kursów walut? Skąd czerpać fundusze na inwestycje i nowe biznesy? Zapraszamy na Baltic Business Forum 2015, największe spotkanie małego i średniego biznesu z północno-środkowej Polski – Świnoujście, 21-23 września 2015 r.

Od dyskusji na temat współpracy gospodarczej w regionie między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym rozpocznie się tegoroczne Baltic Business Forum. W otwierającej sesji plenarnej udział zapowiedzieli m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski, wicepremier Janusz Piechociński, a także prezesi i menedżerowie największych polskich firm, jak Bank PKO BP, Gaz-System czy PGE.  – Poszerzamy koncepcję Baltic Business Forum o kraje bałkańskie i niezwykle ciekawe  republiki czarnomorskie – mówi Jacek Piechota, prezes Stowarzyszenia Baltic Business Forum. – To odpowiedź na oczekiwania polskich przedsiębiorców, którzy coraz odważniej spoglądają na nowe rynki i chcą szukać na nich biznesowych szans – wyjaśnia.

foto1

Dyskusja polityczno-gospodarcza jest tylko wprowadzeniem do serii bardzo praktycznych paneli, podczas których mali i średni przedsiębiorcy będą mogli poznać specyfikę prawną i ekonomiczną inwestycji w krajach nieodległych geograficznie, ale mentalnie i kulturowo bardzo różnych od Polski. Niezwykle interesująco zapowiada się zwłaszcza sesja poświęcona Gruzji, która jest gościem honorowemu tegorocznego Baltic Business Forum. „Jakie są warunki rozwoju polskich inwestycji na rynku gruzińskim? Które sektory będą rosnąć najszybciej? W jakim otoczeniu prawnym funkcjonuje tam biznes?” – na te pytania postarają się odpowiedzieć przedstawiciele agend rządowych z Tibilisi oraz menedżerowie polskich firm obecnych na rynku gruzińskim.

foto2

– Dobierając gości postawiliśmy na praktyków. Chcemy poznać opinie ludzi, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu firm i projektów na danym rynku. Tegoroczne sesje oparte będą więc w dużym stopniu na analizie case studies, czyli biznesowych przypadków – tłumaczy Jacek Piechota, minister gospodarki w latach 2001-2003 i 2005. Sesje będą więc bardzo praktyczne dla małych i średnich przedsiębiorców. W programie znaleźć można np. panel dla eksporterów i importerów o narzędziach ograniczenia ryzyka walutowego, sesję na temat źródeł finansowania start-upów czy zastosowania nowych technologii w usprawnianiu działania niedużych firm. Tradycyjnie sporo uwagi poświęcono też energetyce, transportowi i logistyce, a także turystyce. W trzecim dniu obrad dyskusję o rynku pracy w Polsce i krajach Europy Środkowej zainauguruje wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej.

foto3

Poza dyskusjami w ramach paneli i sesji zorganizowana zostanie ponadto Strefa Przedsiębiorcy, w której dyżurować będą eksperci od zarządzania, finansów, prawa czy marketingu. Każdy uczestnik Baltic Business Forum będzie mógł tu zasięgnąć indywidualnej porady. – Wiemy, jak ważne dla rozwoju jest spojrzenie na prowadzony biznes z dystansu. Dlatego zachęcam przedsiębiorców do spotkania i dyskusji z zaproszonymi przez nas fachowcami. Takie porady na rynku warte są nawet kilka tysięcy złotych. My oferujemy je bezpłatnie – zachwala Piechota.

foto4

Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu w dn. 21-23 września 2015 r. Już dziś można zgłosić swój udział w imprezie wypełniając formularz na stronie www.balticbusinessforum.eu. Opłata rejestracyjna wynosi 123 zł i zawiera udział we wszystkich sesjach i panelach, materiały konferencyjne, lunche i przerwy kawowe. Dla młodych przedsiębiorców przygotowano specjalną ofertą – ci, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat zapłacą tylko 30 zł! Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegóły na www.balticbusinessforum.eu

Źródło: Baltic Business Forum