Bator: Współpraca PKP i Poczty pozwoli na jeszcze ciekawsze zagospodarowanie nieruchomości

14 kwietnia 2015, 14:30 Infrastruktura
Dworzec Centralny

PKP SA i Poczta Polska podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w ramach projektów deweloperskich.


Spółki należą do największych właścicieli nieruchomości w Polsce. Współpraca ma na celu realizację projektów deweloperskich obejmujących tereny PKP SA i Poczty Polskiej. Spółki dążą do zwiększenia potencjału nieruchomości oraz ich bardziej efektywnego zagospodarowania – podaje portal rynek-kolejowy.pl.

– Tereny objęte wspólnym planem zagospodarowania należą do obydwu spółek, dlatego współpraca w tym zakresie pozwoli na realizację jeszcze większych i ciekawszych inwestycji – wyjaśnia przytaczany przez portal Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA. – Nawiązując współpracę z Pocztą Polską wykorzystujemy nasze dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich z różnymi inwestorami. Obecnie realizowanych i planowanych jest 16 takich projektów. Ich łączna wartość to około 4,66 mld euro – dodaje.

– Poczta Polska jest otwarta na różne rozwiązania optymalnego zagospodarowania swoich nieruchomości. Współpraca w tym zakresie z PKP SA., która w wielu miejscach jest naszym sąsiadem oraz posiadane doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich jest dla nas interesująca – podkreśla Mariusz Zarzycki, członek Zarządu Poczty Polskiej SA.

Źródło: rynek-kolejowy.pl