EnergetykaGaz.OZEWszystko

Beyrer: Bez gazu łupkowego nie zmniejszymy zależności od Rosji

Stowarzyszenie BusinessEurope skupiające pracodawców z krajów Unii Europejskiej apeluje o uspokojenie debaty na temat gazu łupkowego i przyspieszenie rozwoju sektora w Europie.

Sekretarz generalny organizacji Markus Beyrer zaapelował o mniej emocji i rzeczową rozmowę na temat możliwości zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego krajów Unii.

– Uważamy, że politykę klimatyczną należy zbalansować podobnie jak konkurencyjność kosztów i bezpieczeństwo dostaw surowców. W kontekście tej ostatniej kwestii pojawił się ostatnio element zależności z zewnątrz – powiedział Beyrer odnosząc się do kryzysu krymskiego i zależności od importu gazu z Rosji w krajach europejskich.

– OZE i zwiększanie efektywności energetycznej oczywiście będą miały tu swoją rolę. Jednak mówiąc o ilościach należy stwierdzić, że to za mało. Oznacza to, że musimy prowadzić bardziej racjonalną, mniej emocjonalną debatę na temat innych możliwości, poczynając od własnych surowców, w tym gazu z łupków – przekonywał w rozmowie z EurActiv.com.

– Według mnie nawet 90 procent argumentów w tej dyskusji jest bardzo daleko od rzeczywistości – dodał. – Metan ulatniający się z kranów nie ma z nią nic wspólnego.

Źródło: EurActiv.com


Powiązane artykuły

Goldman Sachs

Goldman Sachs apeluje o ograniczenie rozwoju OZE w Hiszpanii

Bank inwestycyjny Goldman Sachs, od lat zaangażowany w projekty energii odnawialnej, ostrzegł w tym tygodniu, że dalszy rozwój OZE w...

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Udostępnij:

Facebook X X X