Kaczyński: Będziemy popierać Tarczę Wschód jeżeli będzie miała aspekt merytoryczny

31 maja 2024, 10:00 Alert

W wywiadzie dla TV Republika Jarosław Kaczyński wyraził swoje obawy dotyczące planów budowy fortyfikacji. Jego główne zastrzeżenia dotyczą kwoty przeznaczonej na ten cel oraz harmonogramu realizacji projektu.

Jarosław Kaczyński. Fot.: Wikimedia Commons
Jarosław Kaczyński. Fot.: Wikimedia Commons

Kaczyński stwierdził: “Generalnie fortyfikacje by się z całą pewnością przydały, ale po pierwsze – ta suma jest nieprzekonywująca. Jest, niestety, dużo za mała.” Wyraził również swoje obawy dotyczące terminu realizacji projektu, który ma zostać zakończony w 2028 roku. “Dzisiaj trzeba się naprawdę bardzo spieszyć” – dodał.

Mimo tych obaw, Kaczyński wyraził chęć współpracy i konstruktywnego dialogu na temat planów. “Bardzo bym chciał, żeby to miało aspekt merytoryczny i oczywiście wtedy będziemy to popierać. Być może będziemy proponowali jakieś korekty, coś będziemy krytykowali, ale będziemy popierali. My nie jesteśmy opozycją totalną” – powiedział.

Te komentarze pokazują, że mimo różnic zdań, istnieje możliwość konstruktywnego dialogu i współpracy między różnymi stronami politycznymi. Wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności kraju. Czas pokaże, jakie zmiany zostaną wprowadzone w planach dotyczących budowy fortyfikacji i jakie będą ich długoterminowe skutki dla Polski.

TV Republika / Mateusz Gibała

Naukowcy ujawniają jak przyroda może wzmocnić Tarczę Wschód