Joe Biden obiecuje Polakom sprzeciw wobec Nord Stream 2

15 października 2020, 08:45 Alert

Sztab Joe Bidena poinformował, że kandydat na prezydenta USA sprzeciwi się budowie Nord Stream 2 i będzie starał się wzmocnić niezależność energetyczną Europy. – Artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego stanowi niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi i Polską – czytamy w komunikacie.

Były wiceprezydent i kandydat na prezydenta USA Joe Biden. Źródło: Instagram/Joe Biden
Prezydent USA Joe Biden. Źródło: Instagram/Joe Biden

Nord Stream 2 i NATO

– Joe Biden będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 i utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO – podał sztab kandydata na prezydenta USA.

Demokrata odniósł się również do artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego, który głosi, że atak na jakiegokolwiek członka NATO jest atakiem na wszystkim członków NATO. – Stanowi on niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi i Polską – zaznaczają Demokraci.

Sztab zapewnia, że w przypadku zwycięstwa Biden zakończy schlebianie administracji prezydenta USA Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji Władimira Putina.

W dokumencie pada również deklaracja, że Biden będzie starał się wzmocnić niezależność energetyczną Europy. – Będzie kontynuował sprzeciw wobec Nord Stream 2 – czytamy w informacji podanej dalej przez Polską Agencję Prasową.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Spięcie BiznesAlert.pl. Klimat wyborów w USA