Biernacki: Do 2030 roku 50 procent wytwarzanej przez KGHM energii będzie pochodzić z OZE

8 kwietnia 2019, 15:45 Energetyka
KGHM

Jesteśmy dużym konsumentem energii elektrycznej i gazu. Wyzwania, które pojawiają się przed przemysłem dotyczą też nas.  Nasza strategia bazuje na czterech „e”: efektywność, elastyczność, ekologia i e-przemysł. – powiedział Ryszard Biernacki Dyrektor Naczelny ds. Inżynierii Produkcji, KGHM podczas panelu „Strategie dostosowawcze grup energetycznych do nowych trendów rynkowych i zmian technologicznych” podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku. Patronem medialnym wydarzenia jest BiznesAlert.pl.

Jak podkreślił Biernacki, KGHM uczestniczy w wyzwaniach, które stawiają przed nami nasze czasy. Jesteśmy dużym konsumentem energii elektrycznej i gazu. Wyzwania, które pojawiają się przed przemysłem dotyczą też nas. – Nasza strategia bazuje na czterech „e”: efektywność, elastyczność, ekologia i e-przemysł. Ceny naszych produktów zależą od rynków europejskich. Elastyczność to element, który pozwala nam na swobodne poruszanie po rynkowej rzeczywistości. Efektywność oznacza mądre wykorzystywanie zasobów – powiedział.

Miedź wydobywana jest z coraz głębszych pokładów. – Zwiększa to koszty naszego funkcjonowania. Co roku dokonujemy przeglądów naszej firmy, z których wynika, że można bardziej oszczędzać energię. Kolejnym elementem naszej strategii jest ekologia – żyjemy w środowisku naszych pracowników. 35 tysięcy naszych pracowników wymaga dobrych warunków środowiskowych – wskazał.  Dodał także, że spółka redukuje emisję gazów cieplarnianych i szkodliwych pyłów.  -Angażujemy się w rozwój odnawialnych źródeł energii. Do 2030 roku 50 procent wytwarzanej przez nas energii pochodzić będzie z czystych źródeł. Pokładów możliwości doszukujemy się w e-przemyśle. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy masę informacji, przyglądamy się elektromobilności, internetowi rzeczy. Dla nas to nie tylko marketing, ale stawianie czoła wyzwaniom, które stawia przed nami świat – zakończył.

KGHM aktualizuje strategię. Stawia na miedź dla elektromobilności i wiatraków (RELACJA)