Blocher: 100 mln złotych roszczeń Budimeksu

7 marca 2014, 11:51 Drogi

Łączne roszczenia Budimeksu, które są aktualnie rozpatrywane na kontraktach to około 100 mln zł – wynika ze słów Dariusza Blochera, prezesa spółki. – Przy naszej skali działania z ostatnich kilku lat nie jest to duży poziom – ocenia prezes w rozmowie z Rynkiem Infrastruktury.

Budimex dzieli roszczenia na dwie grupy. Pierwsza to te, które pojawiają się na kontrakcie i są rozwiązywane do końca jego trwania. – Najczęściej są to roszczenia czasowe i jest ich około 100 mln zł – wyjaśnia Dariusz Blocher. Budimex dzieli roszczenia na dwie grupy. Pierwsza to te, które pojawiają się na kontrakcie i są rozwiązywane do końca jego trwania. – Najczęściej są to roszczenia czasowe i jest ich około 100 mln zł.

Jak informuje RynekInfrastruktury.pl, aktualnie w sądzie znajduje się 350 mln zł roszczeń wynikających ze sporu z Państwowymi Portami Lotniczymi oraz 170 mln zł roszczeń związanych z kontraktami realizowanymi na zlecenie GDDKiA. Ponadto spółka posiada około 100 mln zł roszczeń, które powinny zostać rozpatrzone w ramach kontraktu, gdyż są uznawane przez inżyniera i zamawiającego.

Źródło: RynekInfrastruktury.pl