Bogdanka porozumiała się ze związkami odnośnie deputatów

18 października 2017, 06:30 Alert

Bogdanka zanotuje dodatni jednorazowy wpływ na wynik operacyjny w czwartym kwartale 2017 r. w wysokości ok. 110 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Spółka podpisała porozumienie w sprawie wypłaty deputatów węglowych zmieniające postanowienia obowiązującego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w zakresie deputatów węglowych wypłacanych na rzecz emerytów i rencistów spółki.

„W wyniku zawarcia porozumienia zmianie ulegnie saldo posiadanych przez spółkę rezerw, co skutkować będzie dodatnim jednorazowym wpływem na wynik operacyjny w IV kwartale 2017 r. w wysokości ok. 110 mln zł” – napisano w raporcie.

Zawarcie porozumienia związane jest z przyjętą 12 października przez Sejm ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Dzięki jego zawarciu również emeryci i renciści z Bogdanki będą mieli prawo do rekompensaty w wysokości 10 tys. zł netto.

„Dzisiejsze porozumienie ze związkami zawodowymi oznacza, że w Bogdance została rozwiązana kwestia deputatów węgłowych dla obecnych i przyszłych emerytów i rencistów. (…) Na poziomie finansów spółki oznacza to możliwość dokonania zmian w saldzie rezerw, skutkujące jednorazowym pozytywnym wpływem na zysk operacyjny w czwartym kwartale tego roku” – poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Szlaga, prezes firmy.

Polska Agencja Prasowa/Bogdanka