Bonca: Połączenie Lotosu i Orlenu da efekt synergii

20 sierpnia 2019, 12:30 Alert

Połączenie dwóch największych koncernów paliwowych w Polsce może przynieść korzyści dla rynku.

Od lewej: prof. Navraj Singh Ghaleigh (Uniwersytet w Edynburgu, Wielka Brytania), dr Mateusz Bonca (Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.), prof. Volker Roeben (Uniwersytet w Dundee, Wielka Brytnia)

– Uważam, że to pozytywny proces dla Grupy Lotos i dla naszych akcjonariuszy. W pewnych segmentach rynku wielkość ma znaczenie. Połączenie z Orlenem może przynieść pewne synergie w obszarze inwestycyjnym i półproduktowym. Cieszą mnie deklaracje Orlenu o pewnej niezależności Lotosu w obszarze inwestycji. Jako Lotos kontynuujemy działalność w sposób efektywny. Cały czas konkurujemy na rynku. Nie widzę też powodu, by nie otwierać szampana, kiedy na polskim rynku pojawi się nowy, silny gracz – stwierdził Mateusz Aleksander Bonca, prezes Grupy LOTOS.

Prezes zaznaczył, że w ramach Grupy LOTOS powołany został zespół odpowiedzialny za przygotowanie informacji potrzebnych do przeprowadzenia procesu połączenia.  – Wspieramy przygotowania do transakcji danymi, które są potrzebne do przeprowadzenia procesu fuzji – dodał.

Piotr Stępiński

Sawicki: Fuzja Orlen-Lotos może potencjalnie zwiększyć konkurencję