Byli członkowie zarządu EuRoPol Gaz usłyszą zarzuty wyrządzenia szkody majątkowej

26 listopada 2019, 10:00 Alert

Funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego Delegatury ABW w Katowicach zatrzymali we wtorek b. członków zarządu spółki EuRoPol Gaz – Michała Sz., Zdzisława J. oraz Mirosława D. Mężczyźni mają usłyszeć zarzuty wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Poinformowało o tym we wtorek PAP biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Postępowanie przygotowawcze

Według PK, zatrzymania dokonane zostały na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie umów gazowych zawartych z Federacją Rosyjską. Zatrzymani Michał Sz., Zdzisław J. oraz Mirosław D. od 20 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2010 roku wchodzili w skład zarządu spółki EuRoPol Gaz.
Jak informuje PK w przesłanym do PAP komunikacie, zatrzymani zostaną doprowadzeni do łódzkiej prokuratury regionalnej, gdzie usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw z art. 296 par.1 kk w zw. z par. 2 i 3 kk w zw. z art. 12 par. 1 kk., tj. wyrządzenia EuRoPol Gaz szkody majątkowej w wielkich rozmiarach przez nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienie obowiązków.

Według prokuratury, łącznie zatrzymani mieli przyczynić się do wyrządzenia spółce EuRoPol Gaz szkody majątkowej w wysokości ponad 848 mln złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polska Agencja Prasowa

Rz: Gazprom blokuje nowe taryfy dla EuRoPol Gazu