Czopek: Nowela OZE trafi do Sejmu w czerwcu

11 czerwca 2019, 12:00 Alert

– Mamy już ustawę o OZE, pracujemy teraz nad ustawą o offshore. Idziemy systematycznie do przodu z projektami, nad którymi pracujemy –  powiedział Piotr Czopek Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej podczas konferencji PSEW 2019 w Serocku pod patronatem BiznesAlert.pl.

Piotr Czopek Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej podczas konferencji PSEW 2019. Fot. BiznesAlert.pl
Piotr Czopek Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej podczas konferencji PSEW 2019. Fot. BiznesAlert.pl

– Mamy już ustawę o OZE, pracujemy teraz nad ustawą o offshore. Idziemy systematycznie do przodu z projektami, nad którymi pracujemy. Skupiamy się też na tegorocznych aukcjach. W Ministerstwie Energii priorytetem jest ustawa o OZE, która jest na finalnym etapie prac rządowych – powiedział Piotr Czopek. Jak zadeklarował, w tym miesiącu projekt zostanie przekazany do parlamentu, by został on przyjęty w lipcu.

– Pracujemy też nad ustawą dla offshore, projekt ten jest na tyle zaawansowany, że w ciągu 2-3 miesięcy będziemy mogli go upublicznić. Przygotowanie dobrego projektu wymaga szerokiej dyskusji, szczególnie, gdy mówimy o nowym sektorze, który w ogóle nie jest jeszcze uregulowany. Mamy nadzieję, że uda się go przeprowadzić przez parlament. Nasza polityka musi być spójna, dopilnujemy tego, by Krajowy Plan dla Energii i Klimatu był dopięty na ostatni guzik – podkreślił.

Michał Perzyński/Bartłomiej Sawicki

Sawicki: Sprinterski finisz rządu po cel OZE