Dąbrowski: PGE intensyfikuje pracę nad nową strategią

14 sierpnia 2020, 17:15 Energetyka
Wojciech Dąbrowski. Fot. Polska Grupa Energetyczna
Wojciech Dąbrowski. Fot. Polska Grupa Energetyczna

Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna obchodziła Dzień Energetyka na uroczystej gali w Bełchatowie. Prezes Wojciech Dąbrowski zapewnił, że jej spółka matka Polska Grupa Energetyczna intensyfikuje pracę nad nową strategią.

– Przed Grupą Kapitałową PGE, podobnie jak przed całą branżą energetyczną w Polsce, stoją wielkie wyzwania związane z transformacją energetyczną. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja to aspekty, które już dziś wpływają na sektor energetyczny, determinując prace Zarządu PGE i spółek z naszej Grupy Kapitałowej – mówił prezes Dąbrowski. – Zmiany otoczenia gospodarczego, wynikające także z pandemii koronawirusa, skłoniły nas do intensyfikacji prac nad nową strategią Grupy Kapitałowej PGE, której osią będzie zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy.

– Jesienią przedstawimy plan na kolejne lata, wizję Grupy nowoczesnej, która sprosta współczesnym wyzwaniom. Chcę jednak podkreślić, że kwestie społeczne mają dla nas kluczowe znaczenie, zaś każdą decyzję, która będzie podejmowana w przyszłości, poprzedzą nie tylko szczegółowe analizy i uważna rozmowa ze Stroną Społeczną, ale też będzie ona uwzględniać dobro naszych pracowników – zapewnił prezes Dąbrowski.

Opracował Wojciech Jakóbik