DGP: Związkowcy chcą, aby Tauron przejął kopalnie Krupiński

31 sierpnia 2016, 10:30 Alert

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, związkowcy walczą o zmianę decyzji zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej o przekazaniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń i zaczęli forsować rozwiązanie polegające na przejęciu kopalni przez Tauron. Gazeta przypomina, że już wcześniej Tauron za symboliczną złotówkę kupił kopalnię Brzeszcze.

Pomysł przejęcia kopalni Krupiński przez Taurona jest bardzo negatywnie oceniany przez analityków rynkowych. – Plan zaangażowania Tauronu jest nierealny, bo nie ma tam pieniędzy na kolejne akwizycje – powiedział DGP Paweł Puchalski, szef działu analiz DM BZ WBK.
Stanowisko Taurona w całej sprawie też wydaje się oczywiste. DGP przypomina, że w sierpniowym wywiadzie dla niej prezes Taurona Wydobycie Zdzisław Filip mówił, że spółka nie prowadzi żadnych analiz dotyczących przejęcia jakiejkolwiek kopalni.

Kopalnia Bogdanka. Fot. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
Kopalnia Bogdanka. Fot. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

DGP zwraca również uwagę, że kopalnia Krupiński ma mieć w tym roku 200 mln zł straty, a jej niezbędne inwestycje szacowane są na minimum 300 mln zł.

Dziennik Gazeta Prawna/CIRE.pl