Durlik-Khouri: Działania władz Warszawy na rzecz przedsiębiorców winny być bardziej efektywne

17 października 2013, 12:48 Drogi

– Wyniki referendum nie powinny wpłynąć na rozpoczęte inwestycje w infrastrukturę, jak również na relację władz miasta stołecznego z przedsiębiorcami. Wydaje się jednak, iż może stanowić sygnał do podniesienia jakości decyzji jakie podejmują władze samorządowe, a przede wszystkim czasu w jakim je podejmują – mówi naszemu portalowi Agnieszka Durlik-Khouri, ekspert prawno-gospodarczy, rzecznik prasowy Krajowej Izby Gospodarczej. Zdaniem rzecznik zabrakło bowiem niewielu punktów do tego, aby jego wynik był ważny, a to cenna wskazówka związana ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

– Władze Warszawy starają się wspierać przedsiębiorców, chcielibyśmy, aby te działania były jeszcze bardziej efektywne i przynosiły wymierne skutki np.: w postaci utworzenia parku technologicznego – podkreśla Durlik-Khouri. – Ważne jest również to, aby wszystkie podjęte inwestycje infrastrukturalne, takie jak budowa metra, czy tez dalszych części obwodnicy  były kontynuowane bez opóźnień.

W opinii rzecznik KIG przy okazji kampanii przed referendum pojawiło się szereg obietnic i deklaracji, w tym te związane z usprawnieniem komunikacji miejskiej, niewiele jednak mówiono o wsparciu przedsiębiorców. – A szkoda, bo ta sfera działań wymaga opracowania długotrwałej strategii związanej np. z utworzeniem wspomnianego parku technologicznego, z kształtowaniem się opłat za użytkowanie wieczyste, podatku od nieruchomości, czy też wysokości czynszów w miejskich lokalach użytkowych – kończy Durlik-Khouri.