Dziewierska: Wejście na NewConnect szansą na umocnienie pozycji i pozyskanie kapitału

29 maja 2014, 11:32 Drogi

Loconi Intermodal, spółka działająca na rynku przewozu kontenerów, chce zadebiutować na NewConnect najpóźniej w III kw. 2014 r., poinformowała agencję ISBnews prezes Lidia Dziewierska.

– Rozpoczęliśmy procedurę administracyjną związaną z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Liczymy, że decyzję od Giełdy Papierów Wartościowych otrzymamy najpóźniej w III kw. 2014 – powiedziała ISBnews Lidia Dziewierska, prezes zarządu Loconi Intermodal.

Prezes dodała, że wejście na NewConnect jest dla Loconi szansą na umocnienie pozycji spółki, pozyskanie kapitału na dalszy rozwój oraz inwestycje.

– Kiedy w 2012 r. rozpoczynaliśmy działalność operacyjną, na rynku nie było rozwiązań intermodalnych, które mogłyby być konkurencyjne wobec przewozów ciężarówkami pod względem ceny, czasu dostaw i punktualności – mówi dalej Dziewierska. – A to właśnie najważniejsze powody, dla których klienci decydują się na zamianę przewozów drogowych na intermodalne. Stąd pomysł na stworzenie połączeń intermodalnych, które spełniałyby wymogi odbiorców: pociągów towarowych kursujących niczym pasażerskie, według stałych rozkładów jazdy i bezpośrednio do stacji.

W opinii Dziewierskiej wszystko to po to, aby docelowo można było przenieść każdą partię ładunków z dróg na tory.

Loconi Intermodal to operator intermodalny, który w 2013 r. przewiózł na pociągach ponad 46 tys. kontenerów (80 tys. TEU). Obecnie spółka pracuje na czterech terminalach intermodalnych, w tym na dwóch jest zarządcą. Kolejne dwa terminale firma zamierza uruchomić w najbliższym roku.

Źródło: ISBnews