EBI przeznaczy ponad 4 mld euro na projekty energetyczne

19 lipca 2017, 13:00 Alert
biznes przedsiębiorczość media prasa

Zarząd Europejskiego Banku Inwestycyjnego zatwierdził w środę nowe finansowanie w wysokości 12,4 mld euro, czego 4,3 mld euro na projekty energetyczne.

Zarząd Europejskiego Banku Inwestycyjnego zatwierdził w środę 18 lipca 2017 r. nowe finansowanie w wysokości 12,4 mld euro. Obejmie ono wsparcie inwestycji z zakresu transportu kolejowego, drogowego, lotniczego i morskiego oraz przedsięwzięć z obszarów energetyki odnawialnej i bezpieczeństwa dostaw energii.
Jak podał EBI, 4,3 mld euro ma być przeznaczone finansowanie projektów energetycznych. Wśród tych przedsięwzięć są między innymi projekty dotyczące lądowej energetyki wiatrowej, elektrowni wodnych i inteligentnych liczników we Włoszech. EBI ma zapewnić też finansowanie przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej, energii słonecznej i wiatrowej oraz ciepłownictwa we Francji. Na środki z EBI mogę też liczyć projekty z obszaru dystrybucji gazu ziemnego w Irlandii i Hiszpanii oraz odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej w Indiach.