EC Stalowa Wola przygotowuje się do budowy rezerwowego źródła ciepła

29 marca 2018, 12:15 Alert
Elektrociepłownia Stalowa Wola

W środę 28 marca 2018 roku Elektrociepłownia Stalowa Wola opublikowała ogłoszenie przetargowe na budowa rezerwowego źródła ciepła.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej przedmiotem zamówienia jest budowa w Elektrociepłowni Stalowa Wola w systemie „pod klucz” rezerwowego źródła ciepła. Termin składania ofert upływa z dniem 10 maja 2018 r.

Przypominamy, że w ramach prac na dokończeniem inwestycji budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW w Elektrociepłowni Stalowa Wola rozszerzono zakres projektu o budowę rezerwowego źródła ciepła, które zapewni ciepło podczas postojów bloku gazowo-parowego.

Wykonawca inwestycji będzie odpowiedzialny za budowę w systemie „pod klucz” w pełni wyposażonej i kompletnej kotłownię z kotłami gazowymi, stacji wymienników woda – woda oraz podłączeń technologicznych.

W kotłowni mają być zainstalowane trzy kotły wodne po 36 MWt, jeden kocioł wodny 12 MWt oraz jeden kocioł parowy 15 t/h (12 MWt). Całkowita moc rezerwowego źródła ciepła w wodzie grzewczej ma wynosić 120 MWt, a łącznie z kotłem parowym 132 MWt.

Elektrownia Stalowa Wola jest obecnie wytwórcą ciepła zasilającym dwie hydraulicznie odseparowane od siebie sieci ciepłownicze, z których jedna obsługiwana jest przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Stalowa Wola, a druga przez spółkę Enesta. Kotły wodne rezerwowego źródła ciepła mają podgrzewać wodę układu ciepłowniczego PEC, a woda sieciowa układu Enesta podgrzewana będzie w stacji wymienników woda – woda 2×15 MWt za pomocą wody gorącej układu PEC.

CIRE.pl