Elektrociepłownia Orlenu we Włocławku ruszy na początku 2017 roku

20 października 2016, 10:00 Alert

W trzecim kwartale 2016 r. przeprowadzono dwumiesięczny ruch regulacyjny bloku gazowo-parowego we Włocławku. Przekazanie bloku do eksploatacji zaplanowano na I kwartał 2017 – podał Orlen w podsumowani wyników za trzeci kwartał. Na placu budowy bloku w Płocku rozpoczęto prace montażowe między innymi turbozespołu oraz kotła.

Jak informuje Orlen, energia wyprodukowana w trakcie ruchu regulacyjnego bloku we Włocławku wykorzystana została na potrzeby Orlenu, a nadwyżka sprzedana do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Równolegle, wykonawcy inwestycji kompletowali części zamienne oraz organizowali niezbędne zasoby do naprawy bloku.

Z relacji spółki wynika, że po okresie ruchu regulacyjnego, rozpoczęto postój bloku w celu przeprowadzenia napraw. Orlen zapowiada, że ponowne pomiary gwarancyjne, ruch próbny oraz przekazanie bloku do eksploatacji zaplanowano na I kwartał 2017 r.

Podobną inwestycję Orlen realizuje w Płocku. W minionym kwartale, rozpoczęto tam prace montażowe, w tym turbozespołu, kotła, rurociągów ekstrakcji pary, chłodni wentylatorowej, stacji gazu oraz stacji uzdatniania wody. W tym czasie dostarczono również większość modułów technologicznych bloku oraz rozpoczęto budowę linii blokowej 400 kV.

PKN Orlen/CIRE